Genel Bilgiler Haberler

Promosyon Ürünleri Yaptırırken Neye Göre Seçmeliyiz?

Marka değerinizi arttırmak için promosyon ürünleri yaptırmak çok iyi bir reklam stratejisidir ancak burada doğru ürünleri seçerek dağıtmak ise tamamen verimliliği ve performansı arttıracak unsurdur. Genelde herkesin aklına gelecektir ancak biz yinede fikir vermek açısından sizinle bazı bilgileri paylaşalım.

Günlük hayatta En Çok Kullanılan Ürünler

Ürün seçerken ilk olarak bu noktaya dikkat çekilir. Örneğin kalem ve defter gibi promosyon ürünleri hayatın her noktasında ve her sektörde oldukça fazla kullanılır. Kurşun kalem, tükenmez kalem ve tarihli ajanda tarihsiz defter gibi ürünler her kesimin rahatlıkla sürekli kullanacağı seçeneklerdir. Bu bakış açılarından biri olarak örnek verilebilir.

Sektörünüze Özel Tercihler

Otomotiv ile alakalı hizmet veriyorsanız sizin için anahtarlık, oto kokusu gibi ürünler daha kilit ve hedef atışı olabilir. Emlak sektörü içinde aynı şekilde anahtarlık çok iyi bir tercihtir. Teknoloji üzerine satış yapan hizmet veren sektörler ise usb, powerbank yaptırabilir ve müşterileri bunları kullandıkça hem marka değeri ve göz aşinalığı oluşur, hemde ihtiyaçlarını karşıladığı için ayrıca bir memnuniyet duyar.

Eğer verdiğiniz hizmet saha dışında da oluyorsa, dışarıda personelleriniz bulunuyorsa (montaj, pazarlama, hizmet) tesktil ürünleri de çok iyi strateji olabilir. Örneğin şapka, tişört, polar gibi promosyon ürünleri saha personelleri için çok idealdir.

Kısaca Promosyon Hayatın İçinde ve Sektöre Özel Seçilebilir

Evet, promosyon ürünleri kısaca dediğimiz gibi hem hayatın içerisinde kullanılacak ve ihtiyaçları karşılayacak ürünler olabilirken, alt tabanda da sektörünüzle bağdaşmış şekilde yapılabilir. Oldukça başarılı bir pazarlama stratejisi olarak geri dönüş sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir