Genel Bilgiler Haberler

En Etkili Promosyon Ürünleri Nelerdir?

Size yıllardır edindiğimiz tecrübe ile bazı püf noktaları ve detaylardan bahsedeceğiz. Aslında bunun direk bir cevabı da bulunmuyor, hangi amaçla ve hangi alanda kullanacağınıza bağlı olarak değişecektir ama yine de size bazı bilgileri paylaşmamızda fayda var.

Amacınıza Göre Etkili Ürünler

Bu noktayı 3 gruba ayırabiliriz. Promosyon ürünleri yaptırırken 3 ana başlıkta değerlendirebilirsiniz. Daha çok müşteriye ulaşmak, marka bilinirliliğini ve marka değerini arttırmak, hediye amaçlı kullanmak. Bu noktayı belirledikten sonra en etkili promosyon ürünlerine girelim.

Daha Fazla Müşteri

Magnetler bu alanda ilk sırada gelebilir. Hemen hepimizin buzdolabı üstlerinde gördüğünüz su, gıda, tamirat gibi magnetler bazen hayat kurtarır. Magnetleri daha da detaylandırabilirsiniz, örneğin açacaklı magnetler gibi. Böylelikle hem kullanılan, hemde reklam yapan promosyon ürünleri elde edersiniz.

Bir başka örnekte ise hem marka değeri hemde daha fazla müşteri için bilgisayar / bilişim firması olduğunuzu düşünelim. Vereceğiniz bir USB bellek sonuç olarak günlük hayatta sürekli kullanılacak bir ürün ve satışını yaptığınız grubun içerisinde. Kullanıcının elinin altında bulunan teknolojik bir kartvizit gibi düşünebilirsiniz. Sizi hem hiç unutmayacak, hemde ihtiyacı olduğunda ulaşabilecek.

Marka Değeri

Amacımız göz aşinalığı ve markanızın bilinirliğini arttırmak ise günlük hayatta sürekli kullanılan ve gözümüzün çarptığı ürünleri tercih etmek. Örneğin kalemler, çakmaklar, defterler, bardaklar gibi. Bunlar kurumsal firmaların marka değerlerini arttıracak dokunuşlar. Ziyarete gelen müşterilerinize sizin logonuzun bulunduğu bir bardakta çay kahve ikram etmek daha etkili olacaktır elbette. Veya bayilerinize sizin logonuz olan defterler ve kalemler sizin marka değerinizi arttıracak etkili promosyon ürünleri olacaktır.

Hediye Amaçlı

Değer verdiğiniz dostlarınıza veya çalışma arkadaşlarınıza, bayilerinize, müşterilerinize ise daha çok kaliteli setler düşünebilirsiniz. İçerisinde defter, kalem, powerbank, usb, kartvizitlik, cüzdan vb. kullanıma göre ürünleri kombin ederek üzerine de özel yazılar ve baskılar ile hediyelik promosyon ürünleri etki noktasında akılda kalacak bir yaklaşım olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir